Prezydium Komisji Sportu i Turystyki BCC wysłuchało informacji przewodniczącego Tomasza Tyca na temat uroczystości wręczenia medalu Kalos Kogathos – Piękni i Mądrzy 2017 organizowanej przez Polską Akademię Olimpijską, pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Medal niesie przesłanie antycznej idei stałego doskonalenia siebie, dążenia do piękna i dobra wewnętrznego.

Jednym z 7 laureatów nagrody został Zbigniew Pacelt, wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Turystyki BCC, pływak i pięcioboista, dwukrotny mistrz świata i olimpijczyk, trener medalistów świata i igrzysk olimpijskich. Kapituła medalu doceniła nie tylko wybitne osiągnięcia sportowe laureata, ale także życiowe i zawodowe sukcesy. Laudację wygłosił Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOL, podkreślając, że Zbigniew Pacelt  po zakończeniu kariery sportowej był wielokrotnie Szefem Misji Olimpijskich, trzykrotnym Posłem na Sejm oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, 13 – to krotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich. Za dwa złote medale na  Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie jego zawodników w pięcioboju nowoczesnym, otrzymał tytuł Trenera Roku za 92 rok w plebiscycie Przeglądu Sportowego a w 2015 roku otrzymał Europejski Laur Olimpijski od Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Z. Pacelt jest również Honorowym Obywatelem miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prezydium Komisji Sportu I Turystyki BCC wręczyło kwiaty i pogratulowało laureatowi jego sukcesów i tego wyróżnienia, Medalu Kalos Kagathos.