Szanowni Państwo,

Drodzy Nauczyciele,

W związku z realizacją II edycji programu Szkolny Klub Sportowy mamy dla Państwa kilka istotnych informacji i prosimy o zapoznanie się z nimi. Zwracamy się z prośbą o rzetelne i terminowe podejście do powierzonych Państwu zadań ponieważ wszystkie poniższe kwestie są istotne w kontekście kontynuacji programu SKS w kolejnych latach.

AKTUALIZACJA DANYCH – jako krajowy operator programu SKS przypominamy o konieczności aktualizacji podstawowych danych (po zalogowaniu do dziennika – edycja konta w prawym górnym rogu). Nauczyciele, którzy jeszcze tego nie zrobili są proszeni o określenie czy prowadzą zajęcia w klubie sportowym oraz o aktualizację stażu pracy.

UZUPEŁNIENIE/AKTUALIZACJA DANYCH UCZNIÓW – zgodnie z Regulaminem Programu SKS nauczyciele prowadzący zajęcia SKS są zobowiązani do wgrania skanów lub zdjęć podpisanych zgód rodziców na platformę SKS. Aby tego dokonać należy otworzyć listę uczestników i kliknąć w edycję konkretnej osoby. Ostateczny termin na wgranie zgód to 30 kwietnia. Nauczyciele, którzy nie wywiążą się z zadania, będą mieli zablokowane dzienniki, co spowoduje brak możliwości uzupełnienia prowadzonych zajęć i, co się z tym wiąże, comiesięcznych rozliczeń. Należy również zwrócić uwagę, czy data urodzenia jest wprowadzona prawidłowo oraz czy uczeń ma zaznaczoną opcję, że bierze udział w innych zajęciach sportowych (np. treningi w klubie sportowym, UKS itp.) oraz czy posiada licencję polskiego związku sportowego.

INFORMACJE O ZMIANACH W HARMONOGRAMIE – w sytuacji, gdy dane zajęcia nie mogą się odbyć powinny być odwołane w dzienniku elektronicznym. Jest to szczególnie istotne z perspektywy prowadzonych wizytacji zajęć i oceny programu.

REALIZACJA TESTÓW SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ – zgodnie z Decyzją Ministra nr 56 każdy nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach programu SKS jest zobowiązany do realizacji testów sprawności fizycznej wśród swoich podopiecznych. Obowiązkowe testy składają się z pomiarów somatycznych (masa i wysokość ciała) oraz trzech prób sprawności (zwis na drążku na ugiętych ramionach, bieg krótki – 50m) i bieg długi – 600/800/1000 m). W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się nieprzeprowadzanie prób u uczniów, którzy nie są w stanie wykonać testów lub ich realizacja mogłaby zagrażać zdrowiu. 4 kwietnia zostanie udostępniona możliwość rozpoczęcia testu sprawnościowego i wprowadzenia wyników na platformę. Od momentu uruchomienia testu czas na wprowadzanie danych i ich edycję to 21 dni, ostatecznie wprowadzone wyniki należy wysłać, klikając „wyślij” w systemie. Szczegółowe informacje są dostępne w instrukcji – LINK .

APLIKACJA MOBILNA – zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej SKS, która umożliwia bardzo szybkie uzupełnienie tematów i obecności oraz wprowadzenie wyników testów. Aplikacja jest dostępna w wersji na system iOS – LINK i Android – LINK.

A jeżeli ktoś woli pozostać przy tradycyjnej formie wprowadzania wyników testów, może skorzystać z arkusza badania, który należy wydrukować, a po zgromadzeniu wyników należy przepisać je do modułu testów sprawnościowych w dzienniku SKS. – LINK .

Z poważaniem,

Zespół Projektów Instytutu Sportu – PIB

Krajowy Operator Programu SKS

 

Pliki do pobrania:

Pismo do nauczycieli – POBIERZ

Instrukcja testy sprawnościowe – POBIERZ

Arkusz badania – POBIERZ