UKS Rawa Siedlce to jeden z nielicznych klubów sportowych na nizinach, który od wielu lat nawiązuje walkę z czołowymi narciarzami naszego kraju, a w niektórych przypadkach i świata. W 25 letniej działalności narciarze UKS Rawa Siedlce zdobyli 42 Medale Mistrzostw Polski Seniorów, w tym 16 złotych. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczyli 13 medali, w tym 5 złotych. Na Mistrzostw Polski Juniorów zdobyli 35 medali, w tym 11 złotych, a na Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15, w tym 7 złotych. Kolejne zdobycze to 16 medali Mistrzostw Polski Młodzików, w tym 5 złotych i 5, w tym 2 złote w Mistrzostwach Polski w kategorii dzieci.  W sumie dorobek klubu na rok  2018 wynosi 124 medale w różnych kategoriach wiekowych, w tym 46 tytułów Mistrza Polski. To z tego klubu wywodzi się Maciej Staręga, obecnie najlepszy zawodnik naszego kraju, dwukrotny olimpijczyk i 8 zawodnik Mistrzostw Świata w Lahti.

Narciarze z naszego klubu reprezentowali Polskę na ZIO (Klisz, M. Staręga), MŚ Seniorów (Klisz, M. Staręga), MŚJ i U 23 (A. Staręga, A. Prokurat, M. Staręga), EYOWF (M. Staręga, A. Staręga, A. Prokurat, P. Borkowski). W latach 2015/2016 i 2016/2017 narciarze naszego klubu zwyciężyli w rankingu Pucharu Polski w biegach narciarskich.

Szkolenie sportowe to nie jedyna sfera działalności klubu. Staraniem działaczy UKS Rawa Siedlce w Lesie Gołobórz powstały profesjonalne trasy narciarskie „Siedlce – Sekuła” ze sztucznym naśnieżaniem, a także z oświetleniem na trasie długości 1100 metrów. W okresie bezśnieżnym na trasach trenują nie tylko narciarze biegowi ale miłośnicy kolarstwa górskiego, „NordicWalking” i lekkoatleci. Na trasach są organizowane różne imprezy sportowe, głównie biegi narciarskie, biegi górskie i zawody rowerowe.