Patrcyja Gil cieszy się z wygranej

 

Patrycja Gil – WLKS Siedlce Mistrzynią Świata Juniorek

Magdalena Kisielinska – 5 miejsce

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) rozpoczęła rywalizację w Mistrzostwach Świata Juniorek w zapasach w kat. 55 kg od 1/8 finału. Już na początku pokazała się stolicy Estonii z niezłej strony pokonując, po bardzo dobrym pojedynku, na punkty 6:4 Bułgarkę Sezen Behchetovą Beleberovą. Ćwierćfinał okazał się dla zawodniczki WLKS “spacerkiem”, a to za sprawą triumfu nad Kanadyjką Virgine Kaze Gascon 10:0 przez przewagę techniczną.     W półfinale podopieczna Sebastiana Pawlaka (klubowy trener WLKS) trafiła na Niemkę Anastasię Blayvas. Nasza zapaśniczka mądrze rozegrała to starcie, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na macie i wygrywając na punkty 8:4. Tym samym Patrycja zapewniła sobie awans do finału mistrzostw świata!

W najważniejszym w dotychczasowej karierze pojedynku – finale Mistrzostw Świata Juniorek – zapaśniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie znakomicie panowała nad tym co czyniła jej rywalka – Rosjanka Ekaterina Verbina.

Przy stanie 2:2, Gil udało się zdobyć 4 punkty po obaleniu przeciwniczki na plecy przez podcięcie nogi. Do końca walki pozostawała niespełna minuta, podczas której Patrycja nie pozwoliła sobie zrobić krzywdy. Tuż po syrenie kończącej pojedynek, mogła unieść ręce w geście zwycięstwa i wpaść w ramiona równie szczęśliwego szkoleniowca kadry.

Zapaśniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie została Mistrzynią Świata Juniorek w zapasach w kat. 55 kg. To zdecydowanie największe osiągniecie w karierze sportowej utalentowanej zawodniczki.

Zawodniczki na z trenerem Sebastianem Pawlakiem

Patrycja Gil – Mistrzyni Świata Juniorów!