Konrad Domański – Młodzieżowym Wicemistrzem Świata

Rany boskie, co to było za niedzielne przedpołudnie … Kosmiczne informacje napływały do nas ze słoweńskiego Bled, gdzie na torze regatowym od piątku odbywały się wioślarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. To, że może być dobrze czuliśmy podskórnie od samego początku, ale że aż tak … ?!

Wychowanek Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Konrad Domański startujący na dwójce podwójnej z Jakubem Woźniakiem (KW04 Poznań) zdobył wicemistrzostwo świata, przechodząc jak pocisk przez przedbieg, półfinał oraz finał.

Polska dwójka uznać musiała wyższość tylko osadzie z Irlandii.

Konrad wielkie gratulacje, zasłużyłeś na ten sukces !

Piotr Płomiński – Młodzieżowym Mistrzem Świata

To była druga kosmiczna informacja z wczorajszego, niedzielnego przedpołudnia. Wychowanek Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego Piotr Płomiński został Młodzieżowym Mistrzem Świata w najtrudniejszej wioślarskiej konkurencji – jedynce.

Na torze regatowym w słoweńskim Bled, w miniony weekend odbywały się wioślarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.

Piotr w finale wystartował imponującym tempem 50, które długo trzymał. Taką moc okazują tylko wioślarze, którzy są w niezwykle mocnej formie.

Przewaga Piotra od samego początku była znacząca w stosunku do ścigających go rywali. Pod koniec napór konkurentów nie słabł, ale Piotr utrzymał prowadzenie i dowiózł do mety Mistrzostwo Świata. Był to absolutnie niesamowity występ naszego skifisty.

Warto tutaj dodać, że Piotr startował na klubowej łódce Filippi. Dokładnie tej samej, na którą pod koniec 2022r. WTW ogłosiło zrzutkę, a kwotę 40.000 zł dofinansowała Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza – za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Był to jak widać dobry zakup, który zakończył się fantastycznym sukcesem.

Piotr, wielkie gratulacje. Jesteś Misrzem Świata !