W dawnym magazynie sąsiadującym z kalwaryjskim supermarketem Tesco będzie można… biegać na nartach.

Kiedyś pod tym dachem funkcjonował Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Hortex”. Teraz powstaje tu Mazowiecki Ośrodek Sportów Zimowych. Inwestorzy mówią, że wybrali ów budynek m.in. dlatego, iż mieściły się w nim chłodnie – ściany doskonale izolują od ciepła.

Zbudowano już hokejowe lodowisko. Wymiary: 50 na 20 metrów. – W sąsiedniej hali (w tym samym budynku) powstanie jeszcze jedno takie boisko. Ale póki co utworzymy tam plac do gry w hokeja na rolkach. W obiekcie znajdą się też: tor do biegania na nartach, centrum medyczne dla sportowców i restauracja – informuje nas Waldemar Maryniak (na zdjęciu), członek zarządu warszawskiej Fundacji Kompendium, trener hokeja i były zawodnik.

Ta organizacja jest jednym z inwestorów, pozostali to Polska Federacja Sportów Zimowych, Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie i Okręgowy Związek Snowboardu.

Planowana jest też modernizacja dawnego biurowca, stojącego bliżej ulicy Pijarskiej (na zdjęciu poniżej). Jak informuje Waldemar Maryniak, powstać w nim mają hotel dla sportowców oraz mieszkania komunalne (tej drugiej informacji nie udało się nam dzisiaj zweryfikować u burmistrza).

– Koszty budowy naszego ośrodka są ogromne, dlatego prace będą realizowane stopniowo, przez pięć lat – mówi członek zarządu fundacji. Podkreśla, że inwestorom pomaga firma, od której wynajmują były magazyn (Point of View), oraz burmistrz.

Na istniejącym już lodowisku trenować i rozgrywać mecze będą hokejowa reprezentacja Mazowsza kobiet oraz mająca powstać sekcja hokeja Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie. Poza tym w planach są m.in. zajęcia na lodzie dla niepełnosprawnych i dla osób chcących zrzucić kilogramy.

W najbliższą sobotę od 12.00 do 14.00 na lodowym placu będzie się mógł poślizgać każdy, za darmo (wejście od parkingu Tesco). – Będę wtedy pytać mieszkańców, w jakich godzinach tafla powinna być dostępna dla tych, którzy chcą pojeździć na łyżwach – mówi Waldemar Maryniak. Uroczystość otwarcia lodowiska odbędzie się zaś dopiero po zakończeniu prac w hali (trzeba jeszcze m.in. postawić trybunę).