W miniony weekend we Włoszakowicach odbyły się rekordowe pod względem frekwencji 84.  Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym (przeszło 700 startujących!). W zawodach startowało 20 zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego, od młodzika po mastersa. Kolarze WKK zwyciężyli w klasyfikacji klubowej całych mistrzostw pokonując 40 klubów z całej Polski, indywidualnie zdobywając jeden złoty i jeden brązowy medal. Koszulkę Mistrzyni Polski juniorek młodszych zdobyła Hanna Mazurkiewicz. Historyczny, pierwszy w klubie medal w elicie wywalczyła Antonina Białek. Na uwagę zasługują także 5 miejsca: Anny Wiese w elicie pań i Michała Pomorskiego w juniorze, 9 miejsce w u23 Piotra Kryńskiego oraz 15 miejsce Macieja Jarosławskiego w stawce juniorów młodszych. Większość zawodników WKK zebrała punkty do systemu sportu młodzieżowego, co pozwoli klubowi cały czas się rozwijać.

Medalistka WKK, Antonina Białek, za swoje sukcesy została powołana do kadry Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii, które odbędą się w najbliższy weekend. Reszta zawodników zakończyła już sezon przełajowy i rozpoczyna przygotowania do letniego sezonu MTB.