Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok) zostali w Rawie Mazowieckiej mistrzami Polski kadetów w grze pojedynczej. Turniej rozgrywany był w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.

Rozstawiony z „jedynką” w Rawie Mazowieckiej Alan Kulczycki w finałowym spotkaniu turnieju gry pojedynczej pokonał swojego klubowego kolegę – Michała Wandachowicza 4:1 (8:11, 11:4, 11:4, 11:3, 11:5). Z brązowymi medalami rywalizację singlową zakończyli Szymon Brud (Kolping Jarosław) i Rafał Formela (MRKS Gdańsk). Ten drugi w ćwierćfinale wyeliminował z zawodów rozstawionego z „dwójką” Marcela Błaszczyka (Dwójka Rawa Mazowiecka).

Mistrzynią Polski kadetek w grze pojedynczej została Zofia Śliwka. Tenisistka stołowa Bogorii Grodzisk Mazowiecki w finale pokonała Aleksandrę Guzik (UKS Gryf Gdów) 4:3 (11:7, 11:7, 11:7, 9:11, 3:11, 10:12, 11:8). Na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej stanęły Natalia Bogdanowicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) i Natalia Gaworska (KU AZS UE Wrocław).

Podczas turnieju w Rawie Mazowieckiej poznaliśmy także medalistów w grze podwójnej i grze mieszanej. W gronie kadetów mistrzami kraju w grze podwójnej zostali Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Dawid Jadam (Kolping Jarosław), a w gronie kadetek na najwyższym stopniu podium stanęły Aleksandra Guzik (UKS Gryf Gdów) i Liliana Przybył (Rokita Brzeg Dolny). Złotymi medalistami w grze mieszanej zostali Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok) i Oliwia Wątor (KS Bronowianka Kraków).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!