Z głębokim żalem przyjmujemy wiadomość o śmierci Andrzeja Krochmala. Jego odejście stanowi stratę nie tylko dla środowiska orientacji sportowej, ale także dla wszystkich, którzy mieli przyjemność poznać tego wyjątkowego człowieka.

Andrzej był nie tylko utalentowanym zawodnikiem, ale także oddanym organizatorem i pasjonatem orientacji sportowej. Jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny, liczne udokumentowane starty oraz organizacja prestiżowych imprez, takich jak Bieg Wedla, Podkurek czy 10x solo, świadczyły o jego nieustannej miłości do orientacji.

Jego postawa na trasie i poza nią, zwłaszcza akt niezwykłego altruizmu podczas Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację, gdzie przerwał bieg, aby pomóc ofiarom wypadku drogowego, pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Andrzej Krochmal był nie tylko znakomitym sportowcem, ale również prawdziwym dżentelmenem sportu.

Wyrazy współczucia kieruję do rodziny, przyjaciół oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt współpracować z Andrzejem. Jego dziedzictwo w orientacji sportowej będzie trwać, a pamięć o nim będzie nadal inspiracją dla kolejnych pokoleń zawodników i działaczy.

Uroczystości pogrzebowe, które odbędą się 5 grudnia 2023 roku na cmentarzu północnym w Warszawie o godzinie 13:30 w sali B, stanowią szansę dla wszystkich, którzy chcieli wyrazić szacunek i uczcić pamięć tego niezwykłego człowieka.

Wraz z Wami dzielę ból i żal po stracie Andrzeja Krochmala. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.