Zakończyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Łódzkie 2012. Olimpiada Młodzieży rozgrywana była w 20 sportach kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji punktowej zwyciężyło Mazowsze uzyskując –1 590 punktów, na drugim miejscu uplasowało się województwo Śląskie z wynikiem – 1 437 punktów a na trzecim województwo Wielkopolskie z wynikiem – 1 315 p. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy reprezentujący również Mazowsze – 98 medali w tym: 27 zł. 31 sr. i 39 br.  w dalszej kolejności woj. Śląskie – 82 medale w tym: 28 zł. 17 sr. i 37 br. Wielkopolska – 78 medali w tym: 21 zł. 25 sr. i 32 br. Należy podkreślić, że najwięcej medali złotych bo 28, zdobyło woj. Śląskie, co w klasyfikacji olimpijskiej plasuje się na pierwszym miejscu przed Mazowszem 27 medali złotych i Wielkopolską 21 medali złotych.

Organizatorom XXVII OOM w Sportach Halowych Łódzkie 2012 należą się wielkie podziękowania za sprawną organizację zawodów w tym jakże trudnym okresie, dotkniętym pandemią.    

Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza dziękuje i gratuluje, zawodniczkom i zawodnikom, wszystkich dyscyplin biorących udział w OOM, za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz szczególne gratulacje składamy wszystkim tym, którzy wywalczyli medale dla Mazowsza.

Drodzy sportowcy, Wasza przygoda sportowa, dopiero jest na początku drogi do wielkich sukcesów. Tylko systematyczna praca, zaangażowanie i pasja do waszych dyscyplin, w przyszłości może przynosić Wam efekty w postaci sukcesów i medali na poziomie europejskim, światowym i olimpijskim. Tego Zarząd i pracownicy Unii Wam wszystkim serdecznie życzą.